Ano, chápu že takto to chladí účinně, ale skoro 100% horkého vzduchu zůstane v PC, což mi přijde ještě decentně řečeno nedobré.
Odpovědět0 0
Hmmm...pročpak jí výrobce nenataktoval rovnou a nechává to až na uživatelých?
Odpovědět0 0
Od doby co je na grafikách GPU boost 3.0 jsou OC verze grafik naprosto zbytečné. Proč připlácet za něco co doma udělám jednoduše a zadarmo? Teď už jen záleží jaké má grafika chlazení. Čím je lepší, tím lepších taktů po zvednutí power limitu dosáhne.
Odpovědět0 0
U téhle karty předpokládám lepší návrh PCB, napájecí kaskády, chlazení...a vlastně všeho + výběrové čipy nejvyšší kvality.
Ale zaráží mě, že výrobce garantuje 0,5GHz OC.
Mám-li takto specifický produkt, tak těch dalších MHz využiji rovnou a začnu prodávat kartu už přetaktovanou. Uživatelé s tím nemají práci a rádi si připlatí.
Jestli on v tom prostě nebude nějaká háček :-)
Odpovědět1 0
Bude a tipl bych, že ve formulaci něco jako: "Garantujeme přetaktování 0.5GHz za těchto podmínek: ..."
Odpovědět1 0
Podle mě bude spíš problém na straně nVidie, která asi AIB partnerům dává "limity" za které nemůžou jít.
Kdyby takové limity nVidia nedávala, tak by každá grafika byla už z továrny přetaktována až na hranice možností
Odpovědět0 0
Ale ne, nebyla... Oni to potřebují nějak cenově odlišit. Nicméně souhlasím, že 0.5 GHz už je trochu moc a nVidii se to nemusí líbit. Ale chápal bych to víc třeba u GTX1070, kde by při 0.5 GHz přetaktování rozhodně lezla do zelí GTX1080, takže nVidii by vadilo, že si dotyčný zákazník nekoupil tu kartu, ze které má nVidia větší zisk (a ne jen výrobce karty). U nejvýkonější karty mi to dává smysl poněkud méně...
Odpovědět0 0
Taky je dost možné, že by pak tak moc přetaktované karty nesplňovaly TDP
Odpovědět0 0
No to by určitě nesplňovaly, ale na tom je celé přetaktování nVidií vlastně postaveno, ne? Tam se hýbe s tím TDP stropem. Mám za to, že kdyby to bylo jenom tím, tak oni by mohli vydat OC verzi, která by měla uvedené jiné TDP než normální verze. Ale nevím...
Odpovědět0 0